Spausdinti

Ar galiu dirbti prie kompiuterio su kontaktiniais lęšiais?

Daug laiko praleidžiant prie kompiuterio ir kitų išmaniųjų ekranų, mūsų akys tampa labiau pažeidžiamos ir dažniau kyla su regėjimu susijusių problemų. Dažniausiai jaučiamas akių sausumas, nuovargis, paraudimas ir besiliejantis vaizdas. Taip yra dėl retesnio ar nepakankamo mirksėjimo.

Norint išvengti šių simptomų, siūlome:

Sumažinkite atspindžius
Venkite sėdėti veidu į neuždengtą langą. Ryškumo skirtumas tarp kompiuterio ekrano ir ploto, esančio už ekrano, gali sukelti diskomfortą akims.

Dažnai mirksėkite
Nepakankamas mirksėjimas yra pagrindinė akių sausumo priežastis. Dažnas mirksėjimas sudrėkina kontaktinį lęšį ir padidina komforto jausmą.

Pritaikykite savo monitorių Žiūrint į monitorių, Jūsų akys turi būti lygiagrečiai su viršutine monitoriaus dalimi.

Atidžiai rinkitės kontaktinius lęšius
Pasirinkite kontaktinius lęšius, pagamintus iš drėgmę išlaikančių medžiagų.

Papildomai drėkinkite akis
Nesvarbu ar nešiojate kontaktinius lęšius ar ne, tačiau dirbdami prie kompiuterio būtinai naudokite drėkinamuosius lašus, kurie sumažins akių sausumą, ir atgaivins pavargusias akis.

Darykite pertraukas
Darykite 20 sekundžių pertraukas kas 20 minučių. Nukreipkite savo žvilgsnį 6 metrų atstumu nuo kompiuterio monitoriaus. Judinkite akis fiksuodami objektus, esančius skirtingais atstumais nuo jūsų.

Konsultuokitės su savo akių priežiūros specialistu
Jeigu turite regėjimo problemų ar jaučiate regėjimo diskomfortą, apie tai pasakykite savo akių priežiūros specialistui.Atgal

Susiję straipsniai:
» Dirbantiems kompiuteriu
» Daug laiko praleidžiate prie kompiuterio ekranų

Naujienlaiškio prenumerata
Info Gaukite naujausius pasiūlymus pirmi!