Didžiausias optikų tinklas Lietuvoje.

Atspausdinta iš www.optikospasaulis.lt

Jūsų akys ir dažniausios jų ligos

Sužinokite apie problemą anksčiau, nei ją akivaizdžiai pamatysite.

Akis yra jautri savo ligoms. Daugelis šių ligų turi minimalių joms būdingų simptomų,Stebėkite savo akis kurie gali sukelti daugybę sutrikimų nuo pablogėjusio matymo iki aklumo. Jūs patys turite rūpintis savo akimis – įneškite savo indėlį.

Paprasčiausiai pasitikrinkite regėjimą kartą per dieną paklausdami savęs:
-Ar mano akys jaučiasi gerai?
-Ar mano akys atrodo gerai?
-Ar aš gerai matau?

Jei bent į vieną iš šių klausimų atsakėte „ne“, turėtumėte apsilankyti pas savo akių gydytoją. Jūsų akių priežiūros specialisto atliekamos įprastos apžiūros yra neskausmingos ir dažnai neinvazinės.

Dažniausios akių ligos:

Glaukoma
Esant spaudimui
Glaukoma atsiranda dėl aukšto akispūdžio, sutrikus jo savireguliacijai. Pavojus yra tame, kad Jūs to nejaučiate ir neįvertinate, kol būna per vėlu. Jūsų akis yra nuolat veikiama akispūdžio, kurio padidėjimo Jūs negalite pastebėti. Glaukoma yra viena iš geriausiai ištyrinėtų akių ligų, bet ji vis dar yra ir viena pavojingiausių. Štai kodėl ankstyva diagnostika yra labai svarbi, kad išvengtumėte regėjimo praradimo.

Negydoma glaukoma dėl regos nervo atrofijos1 sukelia aklumą. Taip atsitinka dėl regos nervo patiriamo didelio slėgio akies viduje. Glaukomos gydymas svyruoja nuo vaistų lašinimo ankstyvoje ligos stadijoje, iki gydymo lazeriu ir sunkiais atvejais – operacijos. Privalote žinoti, kad pažeisto nervo negalima atstatyti. Tačiau sveikus nervus galima apsaugoti. Įprasta glaukomos profilaktika (kartą per metus) pas savo akių gydytoją yra vienas iš PRIVALOMŲ DALYKŲ kiekvienam, kuris rūpinasi savo sveikata. Tai neskausminga – Jūs tiesiog turite tai atlikti.

1. Degeneracija.

Katarakta
Neryškus matymas
Akies viduje esantis lęšiukas su amžiumi drumstėja. Kai kuriais atvejais genetinis polinkis gali nulemti kataraktą ir jaunesniems žmonėms. Tai labai įprastas ir progresuojantis procesas, kurį anksčiau ar vėliau patirs kiekvienas. Jei vystosi katarakta, Jūs pastebite, kad regėjimas tampa miglotas, padidėja akinantis spindesys ir tampa nepatogu vairuoti naktį.

Šiuo atveju natūralų akies lęšiuką reikia pašalinti ir pakeisti jį dirbtiniu, iš plastiko pagamintu lęšiuku. Ši operacija yra viena dažniausiai atliekamų operacijų visame pasaulyje. Svarbu žinoti, kad ultravioletinių spindulių poveikis pagreitina kataraktos vystymąsi. Štai kodėl apsauga nuo ultravioletinių spindulių, nešojant akinius ar kontaktinius lęšius1, yra labai svarbi. Bet būkite atsargūs: neaiškų matymą sąlygoja ne vien apsidrumstę akių lęšiukai. Jei skundžiatės neaiškiu matymu, apsilankykite pas savo akių priežiūros specialistą.

1. UV spindulius sulaikantys kontaktiniai lęšiai nėra apsauginių saulės akinių pakaitalas, nes jie neuždengia viso akių ploto.Susiję straipsniai:
»  Akių ištyrimas - tai daugiau nei regos korekcija 
»  Optikos salonai 
»  Akiniai
»  Kontaktiniai lęšiai
»  Akiniai nuo saulės

Pasidalinkite savo žiniomis.
Jei, perskaitę šį straipsnį sužinojote kažką naujo, tikėtina, kad ši informacija bus naudinga ir Jūsų šeimos nariams ar draugams. Pasidalinkite šiomis žiniomis su žmonėmis, kuriais rūpinatės.


Optikos pasaulis   |   Akcijos   |   Akiniai   |   Saulės akiniai   |   Kontaktiniai lęšiai   |   Akių priežiūra   |   Klausos Aparatai   |   Optikos salonai   |   Kontaktai   |   Apie mus   |   Privatumo politika
Visos teisės saugomos © UAB OPTIKOS PASAULIS, 2006-2019
UAB OPTIKOS PASAULIS tinklalapyje paskelbtą tekstinę ir grafinę informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse bei kitaip platinti mūsų informaciją bet kokiu pavidalu negavus raštiško sutikimo. Gavus sutikimą, privaloma nurodyti www.optikospasaulis.lt tinklalapį kaip šaltinį.