Spausdinti

Niekada neturėjote kontaktinių lęšių?

Niekada neturėjote kontaktiniuų lęšių?

Kontaktinius lęšius gali nešioti beveik kiekvienas žmogus. Jeigu niekada nesate jų nešiojęs, pirmiausia Jums reikės apsilankyti pas akių priežiūros specialistą. Patikrinęs Jūsų akis akių priežiūros spacialistas parinks Jums tinkamus kontaktinius lęšius.


Kas yra kontaktiniai lęšiai?

Kontaktiniai lęšiai – tai nedideli ploni optiniai lęšiai, dedami tiesiai ant akių ir pagerinantys Jūsų regėjimą.

Kontaktiniai lęšiai gali padėti spręsti tokias įprastas regėjimo problemas, kaip:

  • trumparegystė
  • toliaregystė
  • astigmatizmas
  • presbiopija

Kontaktiniai lęšiai trumparegystei ir toliaregystei koreguoti

Šie lęšiai yra sferiniai. Jie padeda spręsti šias regėjimo problemas: trumparegystę ir toliaregystę.

Kontaktiniai lęšiai astigmatizmui koreguoti

Šie lęšiai yra astigmatiniai. Jie leidžia spręsti astigmatizmo problemą, koreguoja netaisyklingą akies paviršiaus formą.

Kontaktiniai lęšiai presbiopijai koreguoti

Tai yra vienžidiniai arba daugiažidiniai kontaktiniai lęšiai. Jie padeda žmonėms, kenčiantiems nuo presbiopijos (negalintiems aiškiai matyti daiktų iš arti).

Kokie būna kontaktinių lęšių tipai?

Kai rinkoje siūloma tiek daug įvairių kontaktinių lęšių, nepatyrusiam žmogui gali būti sunku susigaudyti. Kontaktinius lęšius galima skirstyti pagal medžiagą, iš kurios jie pagaminti (kieti arba minkšti lęšiai), ir pagal tai, kiek ilgai juos galima nešioti (lęšių nešiojimo laikas).

Apsisprendę išbandyti kontaktinius lęšius, turėtumėte kreiptis į savo akių priežiūros specialistą ir pasiteirauti apie patikimą, kokybišką lęšių rūšį. 

Akių priežiūros specialistas paklaus keletą klausimų ir parinks kontaktinius lęšius, kurie geriausiai tiktų jūsų akims ir atitiktų jūsų gyvenimo būdo poreikius. Akių priežiūros specialistas informuos apie galimus variantus ir, prieš duodamas bandomuosius lęšius, atliks keletą tyrimų. Būkite pasirengę sumokėti už tyrimą, nes patikrinimas prieš nešiojant lęšius yra būtinas, siekiant išsaugoti akių sveikatą. Akių priežiūros specialistas parodys, kaip tinkamai įsidėti ir išsiimti lęšius ir kaip juos prižiūrėti. Tai neskausminga ir trunka vos keletą minučių. Taigi, akių priežiūros specialistas parinks Jums reikiamus lęšius atsižvelgęs į problemas, kurias reikia spręsti (trumparegystė, toliaregystė, astigmatizmas, arba presbiopija).

Jums tinkamų lęšių pasirinkimas

Ne visi kontaktiniai lęšiai yra vienodi. Nustatant, kuris kontaktinių lęšių tipas tinkamiausias, įtakos turi daugybė skirtingų faktorių: amžius, gyvenimo būdas, regėjimo sutrikimai. Tiktai akių priežiūros specialistas gali pasakyti, kurie lęšiai tinka konkrečiai Jums. Šiandien kontaktinių lęšių nešiotojams puikus metas, nes yra didelė kontaktinių lęšių pasiūla. Dauguma šiuolaikinių kontaktinių lęšių rekomenduojami keisti dažnai, o jų nešiotojai turi puikią galimybę maksimaliai pagerinti regėjimą, išlaikydami puikią akių būklę.

Visi lęšiai gali būti skirstomi į dvi pagrindines kategorijas priklausomai nuo to ar reikia juos išimti naktį ar ne.

Dieninio nešiojimo kontaktiniai lęšiai

Dieninio nešiojimo kontaktiniai lęšiai nešiojami dienos metu, ir juos būtina išimti prieš miegą. 

Po kurio laiko jie išmetami ir pakeičiami naujais. Prisiminkite, kad kuo dažniau keičiate kontaktinius lęšius, tuo mažesnė komplikacijų tikimybė. Kai kurie dieninio nešiojimo lęšiai išmetami kasdien, o kiti išmetami po vienos, dviejų ar keturių savaičių. Jei lęšius įsidėsite pakartotinai, prieš tai turite juos išvalyti ir dezinfekuoti.

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai

Išbandykite vienadienius lęšius

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai gali būti geriausias pasirinkimas, jei lęšių nenešiojate kiekvieną dieną, jei nenorite kasdien valyti savo lęšių arba jei kenčiate nuo alergijos. Kadangi lęšius išmetate kas vakarą ir kiekvieną rytą pakeičiate juos naujais, ant lęšių nesikaupia apnašos ir jų nereikia valyti. Štai kodėl, dauguma akių priežiūros specialistų ir kontaktinių lęšių nešiotojų rekomenduoja vienadienius kontaktinius lęšius, kaip sveikiausią ir patogiausią kontaktinių lęšių nešiojimo būdą. 

 

 

 

Prailginto nešiojimo kontaktiniai lęšiai

Prailginto nešiojimo kontaktiniai lęšiai nešiojami ir naktį iki akių priežiūros specialisto rekomenduoto laiko pabaigos. Kai kurie prailginto nešiojimo lęšiai išmetami juos išėmus, kiti išvalomi, dezinfekuojami ir pakartotinai nešiojami iki keitimo naujais. Visada laikykitės akių priežiūros specialisto duotų nurodymų. 

Ar žinote, kad dalijimasis kontaktiniais lęšiais kelia didelę riziką Jūsų akių saugumui ir sveikatai? Kontaktiniai lęšiai yra unikaliai pritaikomi kiekvieno asmens akims, ir neturėtumėte jais dalintis su niekuo kitu.

Nešiokite kontaktinius lęšius tinkamai ir apsaugokite savo regėjimą.

Miegoti su lęšiais

Kontaktinius lęšius turėtumėte keisti nesulaukę nemalonių pojūčių – tai daugiau nei švara, tai labai svarbu akių sveikatai. Jums gali pasirodyti nelogiška išmesti kontaktinius lęšius, kol jaučiate, kad regėjimas ir akių komfortas vis dar yra geri. Vis dėlto regos sutrikimų simptomai dažnai anksti nepasireiškia, ir regėjimas gali žymiai pablogėti pamažu, visai to nepastebint.

Norint išvengti komplikacijų, turėtumėte išmesti kontaktinius lęšius prieš pablogėjant jų savybėms. Laikydamiesi gydytojo rekomenduoto keitimo plano, išvengsite problemų ateityje.

Kuo dažniau keičiate lęšius naujais, tuo sveikesnės Jūsų akys. 
Kontaktiniai lęšiai keičiami laiku

Vis dėlto kartais sunku prisiminti, kada keisti lęšius.

Pasižymėkite savo kalendoriuje lęšių keitimo datą. Jei turite elektroninį kalendorių, užprogramuokite jį. Taip pat patartina turėti vizualų priminimą namuose toje vietoje, kurioje kasdien įsidedate ir išsiimate kontaktinius lęšius. Pavyzdžiui, turėkite raštelį prie savo dantų šepetėlio laikiklio ar ant veidrodžio, kad Jums primintų lęšių keitimo laiką. Ir nepamirškite: jei abejojate, geriau visada pakeiskite kontaktinius lęšius naujais.

Kontaktiniai lęšiai yra medicininė priemonė ir su jais turėtų būti elgiamasi tinkamai. Kaip ir bet kuri medicininė priemonė, taip ir kontaktiniai lęšiai, nešiojami nesilaikant nurodymų, padidina sveikatos problemų riziką:

  • Niekada neturėtumėte nešioti dieninio nešiojimo kontaktinių lęšių per naktį be akių priežiūros specialisto pritarimo. Priešingu atveju į akis nepateks deguonies ir sumažės jų galimybė pasipriešinti infekcijai.

  • Visada keiskite kontaktinius lęšius laikydamiesi akių priežiūros specialisto nurodymų. Per ilgai nekeičiant, ant lęšio gali susikaupti apnašų, kurios dirgina akis ir/arba pablogina regėjimą. Atminkite, kad kuo dažniau keisite lęšius, tuo sveikesnės bus Jūsų akys.

Jūsų kontaktinių lęšių priežiūra reiškia Jūsų akių priežiūrą.

Kontaktinių lęšių nešiojimo ir keitimo grafikas yra labai svarbus Jūsų akių sveikatai. Plaukite rankas prieš rankomis liečiant kontaktinius lęšiusNemažiau svarbu  yra laikytis akių gydytojo duotų nurodymų dėl tinkamos kontaktinių lęšių priežiūros:

Pirmas žingsnis prieš rankomis liečiant kontaktinius lęšius yra nusiplauti rankas, nepriklausomai nuo to, ar ketinate juos išimti, įdėti ar išvalyti, nes bakterijos ir kiti mikroorganizmai, esantys ant rankų, gali patekti ant lęšių.

  • Bekvapiai skysti antibakteriniai muilai yra tinkamesni nei muilo gabaliukai, kuriuos galima lengviau užteršti.

  • Prieš rankomis liesdami kontaktinius lęšius, kruopščiai nuskalaukite visą muilą, kad išvengtumėte užteršimo.

  • Rankas visada nusausinkite rankšluosčiu be medvilninių pūkelių, kad pūkeliai nepatektų ant lęšių.

  • Bet kurie kontaktiniai lęšiai, kuriuos nešiosite daugiau nei vieną kartą, turi būti valomi ir dezinfekuojami, nes patogeniniai mikrobai gali sukelti komplikacijas, o tokios medžiagos, kaip baltymai, kalcis ir riebalai, esantys ašarose, gali formuoti apnašas ant kontaktinių lęšių paviršiaus. Tai gali pabloginti Jūsų kontaktinių lęšių komfortą ir padidinti infekcijos riziką.

 Kodėl verta rinktis kontaktinius lęšius?

Kodėl verta rinktis kontaktinius lęšius?

Kontaktiniai lęšiai yra puiki alternatyva, nenorintiems akinių. Vieniems jie leidžia siekti geresnių sporto rezultatų, kitiems - pakeisti išvaizdą, sustiprinti pasitikėjimą savimi. Sužinokite, kokios naudos Jums gali suteikti kontaktiniai lęšiai. 

Sužinoti daugiau »


Kontaktiniai lęšiai: mitai ir faktai

Kontaktiniai lęšiai: Mitai ir faktai

Ar teisybė, kad kontaktinis lęšis gali užstrigti akyje? Ar tiesa, kad kontaktinius lęšius nešioti nesveika? Apie kontaktinius lęšius yra daugybė mitų, kurių Jūs galbūt jau esate girdėję. Aptarę šiuos mitus mes atskleisime tiesą ir daugelį mitų paneigsime.

Sužinoti daugiau »Susiję straipsniai:
» Kontaktiniai lęšiai

Pasidalinkite savo žiniomis.
Jei, perskaitę šį straipsnį sužinojote kažką naujo, tikėtina, kad ši informacija bus naudinga ir Jūsų šeimos nariams ar draugams. Pasidalinkite šiomis žiniomis su žmonėmis, kuriais rūpinatės.

Naujienlaiškio prenumerata
Info Gaukite naujausius pasiūlymus pirmi!