Spausdinti

Akiniai nuo saulės ir UV spinduliai

Akiniai nuo saulės – tai ne tuščias pinigų mėtymas, tai – būtinybė.

Tyrimai rodo, kad ultravioletiniai spinduliai kenkia žmogui turinčiam ir sveikas akis. Ypač jautrios yra vaikų akys. Atidūs ir atsargūs turėtų būti sergantieji akių ligomis, po kataraktos operacijų, kai lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu, nes jis negali sugerti UV spindulių ir šie patenka tiesiai į tinklainę ir ją ardo.

Saulės  spinduliai tai įvairaus ilgio elektromagnetinės bangos. Jie skirstomi i tris grupes:

  1. UVA – vidutinis ilgis 320-400 nm. Jie pasiekia žemę ir yra kenksmingi organizmui, tačiau gilesnius odos sluoksnius žaloja lėčiau, todėl jų poveikis pastebimas tik po kelerių metų.
  2. UVB – vidutinis ilgis 280-320 nm. Nuo šių spindulių oda nukenčia greičiausiai. Jie veikia tik viršutinį raginį odos sluoksnį.
  3. UVC – vidutinis ilgis  100-280 nm.  Šias bangas sugeria ozono sluoksnis, todėl žemės jos nepasiekia

Apsaugoti organizmą nuo žalingų UV spindulių padeda žemės atmosfera, bet plonėjant ozono sluoksniui  natūrali apsauga silpsta. Mus pasiekiantis UV spindulių kiekis siekia gąsdinančią 325 nanometrų ribą.  Žalingas UV spindulių poveikis padidėja dėl atspindžių prie vandens telkinių ar prisnigus.Smėlis papildomai atspindi ir padidina UV dozę – 10%, vanduo – 20% , sniegas – net 80%.

CEAnt akinių nuo saulės reikia ieškoti ženklų UV-400 arba CE. Šie užrašai reiškia, kad akiniai apsaugo mūsų akis nuo UV spindulių, kurių bangos ilgis yra iki 400 nanometrų. Kitaip tariant, akys bus saugios nuo visų trijų rūšių ultravioletinių spindulių – A,B ir C.


Pasidalinkite savo žiniomis.
Jei, perskaitę šį straipsnį sužinojote kažką naujo, tikėtina, kad ši informacija bus naudinga ir Jūsų šeimos nariams ar draugams. Pasidalinkite šiomis žiniomis su žmonėmis, kuriais rūpinatės.

Naujienlaiškio prenumerata
Info Gaukite naujausius pasiūlymus pirmi!